Akivaras
http://akivaras.musekautas.lt/

Ligos ir negalavimai
http://akivaras.musekautas.lt/viewtopic.php?f=21&t=72
Puslapis 11

Autorius:  Jogaila [ 2011 10 04, 20:01 ]
Pranešimo tema:  Ligos ir negalavimai

Kas paprastai daroma, kai staiga pajuosta visi augalo lapai, o pati skrotelės šerdis atrodo gražiai. Keista, nes lyg ir nesiruošė jis žiemos miegui, buvo visas toks augantis, daviau musę - "godžiai" stvėrė.
Ir va, bac ir užjuodavo.

Paveikslėlis

Kaip sakiau, pati skrotelė prie pamato graži, šviežia, sultinga...

Autorius:  DionaeaMuscipula [ 2011 10 05, 15:06 ]
Pranešimo tema:  Re: Ligos ir negalavimai

Man panašu kad labai jau drėgna jam, negalėjo tiesiog supūti?

Autorius:  Jogaila [ 2011 10 06, 09:14 ]
Pranešimo tema:  Re: Ligos ir negalavimai

Man atrodo, kad puvimas nuo drėgmės pertekliaus (jei toks įmanomas durpėse) prasideda nuo substrate esančios augalo dalie spuvimo. O čia nujuodavo viršutinė dalis. Tas man ir keista :roll:

Autorius:  Jogaila [ 2013 07 24, 10:35 ]
Pranešimo tema:  Re: Ligos ir negalavimai

Šiemet tai tampa tipiška ant saracėnijų ir darlingtonijų

Prikabinti failai:
saracenijos-darlingtonijos-serga3.jpg
saracenijos-darlingtonijos-serga3.jpg [ 262.36 KiB | Peržiūrėta 5564 kartus(ų) ]
saracenijos-darlingtonijos-serga2.jpg
saracenijos-darlingtonijos-serga2.jpg [ 277.07 KiB | Peržiūrėta 5564 kartus(ų) ]
saracenijos-darlingtonijos-serga1.jpg
saracenijos-darlingtonijos-serga1.jpg [ 335.6 KiB | Peržiūrėta 5564 kartus(ų) ]

Autorius:  Musgaudis [ 2016 05 09, 15:16 ]
Pranešimo tema:  Re: Ligos ir negalavimai

Sveiki,

pirkau musėkautą iš PC maždaug prieš pusę metų. Buvo gražus, augino naujas gaudyklęs ir kažkur sausį pradėjo auginti žiedyną. Leidau žiedynui augti ir nukirpau tik kovą, kai buvo užaugęs apie 30 cm stiebas ir žiedai pradėjo byrėti. Maždaug tada (gal ir ankščiau) baigėsi naujų gaudyklų augimas, o tos kurios iki tol augo užaugino tik normalaus dydžio lapelius, o pačios gaudyklės užaugo tik apie 1 cm dydžio ir pradėjo juoduoti. :cry:
Jau du mėn nuo kovo mano musėkautas neaugina naujų lapų ir panašu, kad nyksta. Ar tai gali būti jo poilsio periodas, dėl to, kad visą žiemą jis augino lapus ir žiedyną? Ar jis pradėjo nykti?

Laikau plastikiniam inde, kuriame ir pirkau, ant pietinės palangės, truputi toliau nuo saulės spindulių. Persodinti dar nebandžiau. Laistau įpilant distiliuoto vandens į padėkliuką kas antrą dieną. Vėliau galėsiu įkelti foto.
Bučiau labai dėkinga už pagalbą. :roll:

Autorius:  Epic'as [ 2016 05 09, 16:11 ]
Pranešimo tema:  Re: Ligos ir negalavimai

Kaip supratau musėkautas nežiemojo, o dar prie to pačio leidai jam ir žydėti todėl nematau nieko keisto. Žiedai galėjo nubyrėti dėl to jog augalas buvo pakankamai nualintas.
"Ar tai gali būti jo poilsio periodas?" Musėkautai pavasarį nežiemoja (jeigu nelaikomi šaltai). Kitas dalykas koks tas indas? Ar tai kažkas panašaus į terariumą ar čia tiesiog vazonėlis? Būtų neprošal įdėti nuotrauką.
O šiaip siūlau tau jo dabar nekrutinti, palik kaip yra, ir turėtų po truputį atsigauti.
Dėl visų žiemojimų ir auginimų sąlygų gali pasiskaityti čia http://www.musekautas.lt/?p=251 ir čia viewtopic.php?f=5&t=9 (visi puslapiai).

Autorius:  Urze [ 2016 05 09, 20:13 ]
Pranešimo tema:  Re: Ligos ir negalavimai

Pritariu Epic'ui. Pagal nusakytą situaciją, Jūsų augalas yra suvargęs dėl kelių priežasčių - vėsaus ramybės periodo nebuvimo (nes jei žiemą augino gaudykles, tai tikrai nežiemojo, kaip priklauso) ir žiedyno auginimo. Žiemą tikriausiai papildomo apšvietimo nebuvo suteikta? Tad greičiausiai jis išeikvojo visas turėtas atsargas ir dabar pradėjo nykti. Musėkautai mėgsta gauti daug ir tiesioginės saulės, tad siūlau duoti jos kuo daugiau. Jei augalas pridengtas kažkokiu "stogu", jį reikia nuimti, kad saulėkaitoje neišsitroškintų. Ar saulė padės jam atsigauti - nežinau. Belieka palinkėti kantrybės ir priminti, kad visada naudinga pasiskaityti apie priežiūros ypatumus, kad būtų sėkmingas auginimas.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/