Akivaras

Vabzdžiaėdžiai augalai - Carnivorous plants
Dabar yra 2020 07 07, 08:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 848 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Kitas
Autorius Žinutė
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 16, 23:16 
Atsijungęs
Dalyvis

Vardas: Šarūnas
Na bus matyt kada žadinsiu. Šiaip planuoju, kai baigsis šildymo sezonas, nes pas mane pietinėje pusėje du balkonai. Balkoną ir kambarį skiria didžiulis vitrininis langas, kambary prie to stiklo radiatorius žemas, planuoju ant radiatoriaus pradžiai auginti, bet kol šildo, tai aišku nesigaus. O kai atšils nešiu į balkoną.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 17, 00:06 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Vardas: Mantas
Mozaika rašė:
Kambariuose plius 30C

Kas čia per stebuklas, kam taip karšta? Augalams tai nekenkia? :shock:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 17, 09:24 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Vardas: Lina
Pas mane, tą kambarį kur pagrinde visi augalai yra, taip saulė įšildo. Kaip bus lauke nulis, tam kambaryje bus virš trisdešimt :) Langai keturi, dideli. Saulę pasitinka nuo ankstaus ryto ir taip keliauja iki vakaro. Nuo sausio vidurio kaip saulė pas mane iškyla virš kalno, gyvenam kaip Taškente :mrgreen:

Tiek laiko šonus šalus, augalams patinka, ypač orchidėjoms.

Vienas didelis minusas greit vanduo išgarinimas ir sunku tinkamą drėgmę palaikyti.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 18, 19:30 
Atsijungęs
Dalyvis

Atitirpo po to sauso užšalimo. Vaizdelis tikrai ne koks. Nors nejudinu, tegu sau sėdi ramiai - atžels tai atžels - bet pradedu nuogastauti, kad iškeliavo mano musėkautų rinkinukas į amžinojo komposto krūvą...

Prikabinti failai:
P1330058.JPG
P1330058.JPG [ 1.23 MiB | Peržiūrėta 8081 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Musėkautų žiemojimas
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 27, 00:48 
Atsijungęs
Dalyvis

Svieiki,
Musėkautą auginu jau trečias mėnuo. Tai mano pirmasis augalas. Gyvenu bute, tai mano augaliukas "žiemoja" ant palangės. Viskas buvo gerai, kol per pora dienų neužaugo žiebkotis + vienas dar mėgina lyst kaip suprantu. Kuo labiau gilinuosi, tuo daugiau nebe suprantu, reikia ar nereikia juos nukirpti? Jei kirpti, tai kada ir kiek palikti nuo pagrindo? Nežinau ar mano augaliukas nenuvargęs po žiemojimo, tai kad neišeikvotų likusios energijos gal geriau nukirpti? Kažkur skaičiau, jog reikia nukirptą vietą apibarstyti aktyvuotos anglies milteliais, ar tai tiesa? Kaip Jūs darote ir kokios pasekmės? Iš anksto ačiū už atsakymus :)

Štai mano gražuolis:
Paveikslėlis

Musėkautas: Būtų gerai, jei nuotrauką iš Picasos keltum 400x400 ar 640x640 rezoliucijos. Dabar nelabai matosi detalės.  

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 27, 01:18 
Atsijungęs
Dalyvis

Iš nuotraukos nelabai kas matosi, taigi, dabar tegaliu pasakyt, kad jokių anglies miltelių nepilčiau. Nukirptas žiedynkotis ir taip uždžius. O anglies milteliai yra šarminės reakcijos - musėkautams patinka atvirkščiai, viskas kas rūgštu.

Kotelis, ant kurio išauga vienas žiedas - žiedkotis
Jei žiedai keli - žiedynkotis  

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 28, 19:53 
Atsijungęs
Dalyvis

Atsiprašau už klaidas praeitoje žinutėje ir už išsiblaškymą :oops: Labai norėjau miego.. :) Jeigu gerai supratau, tai dygsta ir antras žiedynkotis (nuotraukoje tas mažiausias). Tą mažiuką žiedkotuką man iš karto kirpti, ar dar palaukti kol paūgės. Abu kirpti kuo žemiau? Nesupyks mano augintinis labai jeigu nušienausiu iškart abu žiedkočius ir ar yra skirtumas kurioje žiedkočio augimo stadijoje tai darytsiu?

Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 28, 20:51 
Atsijungęs
Dalyvis

Tai kad mes šioje temoje (jau pradedant nuo pirmojo puslapio) kaipo diskusiją ir apturėjom, ir jei neklystu, tai trečiame puslapyje priėjom vieningos nuomonės, kad musėkautams daugumoje atvejų reiktų leist žydėt. Augalas neatrodo silnas, taigi, nematau priežasčių, dėl kurių reiktų tuos žiedynkočius nukirpt. Paremti - taip, bet kirtp neverta.

Ir dar man pasirodė, kad reiktų jį ne ant akmenukų laikyt, o vandens pripylus į padėkliuką.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 02 29, 12:28 
Atsijungęs
Dalyvis

Trys dienos po išėmimo iš šaldytuvo. Neperspektyvios burnos galutinai pajuodavo, prie žiedkočio galima įžiūrėt naują, besimezgantį lapą.

Paveikslėlis
DM

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 01, 10:50 
Atsijungęs
Dalyvis

Man atrodo, kad jo šaldytuvan net kišti nereikėjo :)
O dabar reiktų kuo šviesiau laikyt. Daug gaudyklių sako, kad augalas sveikas ir jam reikia dar daugiau maisto medžiagų dar spartesniam augimui, o platūs gaudyklių kotai byloja apie tai, kad medžiagų lyg ir užtektų, bet reikia intensyviai sintetint organines, arba tiesiog trūksta šviesos.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 01, 12:28 
Atsijungęs
Dalyvis

Nežinau kaip su tuo poreikiu kišimui į šaldytuvą, bet kad buvo pradėję intensyviai visi lapai vyst. Lapų su gaudyklėmis yra 5, neskaitant vienos vystančios ir vienos naujai besikalančios. Visos gaudyklės dar mažos ir užsivėrusios, tai niekaip nepamaitinsiu, nors kaip tik turiu mažų svirpliukų. Laistau ir kasdien apipurškiu osmoziniu vandeniu.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 01, 16:10 
Atsijungęs
Dalyvis

Bent jau dabar man jis visai neatrodo apvytęs.
Jei lengvai išsipeša, geriau tuos nujuodusius lapus pašalinti. Arba palaukt, kol dar labiau apdžius. Svarbu, kad nepradėtų pelyti.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 01, 16:37 
Atsijungęs
Dalyvis

Dabar neatrodo, nes prieš žiemojimą nuskabiau visus apvytusius lapus. Šiaip, kai jį gavau, tai turėjo ~20 lapų. Pajuodusius lapus, kai dar labiau suvys pašalinsiu.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 08, 21:29 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Mano musėkautas, su kuriuo žiemą laksčiau iš vieno rūsio į kitą, turi musėkautukų :) . Teko pakelti vieną lapą, kad "mažyliai" gautų erdvės.
Prikabintas failas:
musekautukai.JPG
musekautukai.JPG [ 50.48 KiB | Peržiūrėta 7972 kartus(ų) ]

O čia taip formuojasi gaudyklės. Viena nesenai su mano pagalba pagavo ką tik prabudusį didelį uodą (vabalų nepažįstų, tiksliai nežinau ar taip pavadinau :mrgreen: )
Prikabintas failas:
gaudykles.JPG
gaudykles.JPG [ 40.58 KiB | Peržiūrėta 7972 kartus(ų) ]

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 08, 22:07 
Atsijungęs
Dalyvis

Turbūt tos dailios kojos vyčio.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 09, 13:28 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Gal greičiau ilgakojis uodas tipulidas. Jie namuose dažniau pasitaiko nei vyčiai.
Mozaika, o gal vieną mažiuką musgaudžiuką atskirti planuojat? :oops: Labai smalsu būtų nuo mažo užsiauginti.

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 10, 00:52 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Urze, kažkaip tokios minties, atskirti neturėjau . Mano noras turėti didelį didelį krūmą :lol: . Nors rimčiau, tai žiūrėsiu kaip seksis jiems augti, nes tas ar tie (gerai, net nesuprasi) mažiai yra labai arti motininio augalo. Jeigu reiktų atskirti man toks persodinimas būtų didelis stresas.
Man aplamai, augalų persodinimas (išskyrus pomidorus) sukelia didelį stresą, turbūt didesnį nei pačiam augalui :D

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 10, 23:30 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Aišku ir suprantama. ;) Va, Jogaila rašė, kad Ermitaže nuolaidos, tai gal reiks pro ten prakeliaut. Tuomet siųsiu uodų būrius su linkėjimais link jūsų, kad musėkautai turėtų kuo misti ir išaugtų į didelį krūmą. Maždaug sulig serbentu. :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 11, 01:09 
Atsijungęs
Dalyvis

Urze rašė:
Maždaug sulig serbentu. :mrgreen:

Pirmą kartą perskaitęs aš irgi nesupratau: prie ko čia serbentai, kokia iš jų nauda musėkautams. Ir tik po kiek laiko atėjo tas supratimas, kad musėkautas išsikeroja ir sudaro didelį kerą.

Krūmas, tai sumedėjęs augalas, auginantis daug stiebų iš vieno pamato. Tai - serbentai, agrastai, svarainiai, lazdynai ir pan.
Jei iš vieno pamato (nesvarbu - šakniastiebio, gumbo, šaknaigumbio) išauga daug žolinių stiebų, tai - keras

Bet, žinoma, priklausomai nuo literatūros šaltinio ar konteksto, galimi ir kitokie apibrėžimai. Pvz., juk yra sakoma "jurginų krūmas" (o pagalvojus ir daugiau tokių pavyzdžių galima atrasti). Man kažkaip anksčiau irgi "akį rėžė", bet būtent po ilgamečio foruminio bendravimo apsipratau, kad beveik visur cimbidžiai, falenopsiai leidžia žiedkočius, o ne žiedynkočius :) Turbūt ateity reiks pagalvot apie sąvokų temą, bet jau ne šiandien ;)

Tad jei jau laikytis mokslinių sąvokų: musėkautas augdamas keletą metų leidžia šonines atžalas iš po žeme esančio trumpo šakniastiebio ir sudaro kerą. Žydėdamas jis augina žiedynkotį (daugiau nei vieną žiedą suformuojantį kotą)

Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 848 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 45  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Vabzdžaėdžių augalų augintojų svetainės
Ankstesnis puslapis
Sekantis puslapis
Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija

Problemos? Negalite prisijungti? Kreipkitės elektroniniu paštu administratorius@akivaras.lt

Sukurta phpBB © 2000-2015
Vertė Vilius Šumskas © 2003-2015