Akivaras

Vabzdžiaėdžiai augalai - Carnivorous plants
Dabar yra 2021 05 12, 23:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2011 10 14, 09:59 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 08 17, 20:57
Pranešimai: 891
Miestas: Vilnius
Vardas: Jogaila
Jei svetainėje Musėkautas.lt (bet ne musekautas.puslapiai.lt :!: ) pastebėjote klaidų ir norite apie jas pranešti, fiksuokite tai šioje temoje.

Tam reiktų pateikti nuorodą į straipsnį ir jūsų pastebėtą klaidą (pageidautina su visa pastraipa, paryškinant jūsų manymu klaidingus žodžius ar frazes). Juk visko pasitaiko - ir pasikartojančių nuostatų, ir gramatinių, skyrybos, stiliaus ar dalykinių klaidų - visko pastebėti iškart negali :)

Iš anksto didelis visiems dėkui :!: :)

_________________
Musėkautas.lt


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 01 14, 11:08 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Po svetainės sutvarkymo, perkėlimo ir bebaigiamo esamos informacijos sisteminimo, joje atsiranda įvairių puslapių, puslapėlių, kurie nesimato naujienų sraute, jų nesiunčia prenumeratoriams. Tai - sisteminiai, apžvalginiai puslapiai. Šiandien užsiėmiau vienu tokiu - "Literatūra ir nuorodos". Jame keturi poskyriai - Knygos, Žurnalai, Svetainės ir Forumai. Iš esmės tai - nuolat atnaujinami puslapiai, kuriuose informacija tiesiog "tyliai atsiranda". Taigi, ką tik užpildžiau . Anksčiau jau buvo "Žurnalai" ir "Forumai", belieka knygos. Gal kas turit kokių perskaitytų, įdomių ir galit brūkštelt (administratorius@musekautas.lt) keletą sakinių recenzijos? ;)


Prikabinti failai:
Svetainiu_puslapis.JPG
Svetainiu_puslapis.JPG [ 92.27 KiB | Peržiūrėta 23057 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 06, 15:18 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Rekomendacijos straipsnių autoriams

Kaip žinia, šį svetainė yra skirta vabzdžiaėdžiams augalams ir jų aplinkai. Jau pirmame straipsnyje svetainės lankytojai buvo pakviesti dalintis patirtimi, nuotraukomis, rašyti straipsnius, savo pastebėjimus.

Didelis ačiū tiems, kurie atsiliepė į šį kvietimą. Svetainėje netruko atsirasti ne vienas kolektyvinis darbas – straipsnis apie vieną ar kitą vabzdžiaėdžių augalų rūšį, pačių augintojų nuotraukos. Tačiau bendradarbiaujant su straipsnių autoriais, kartkartėmis kildavo klausimų – kokiu stiliumi rašyti straipsnį, kokios jo sudėtinės dalys, kaip jį apipavidalinti. Visi šie klausimai labai savalaikiai ir natūralūs. Kad ir kiek bebūtų autorių, svarbu bent minimaliai išlaikyti svetainės vientisumą. Todėl ir kilo mintis bent šiek tiek apibrėžti, kokių nuostatų vertėtų laikytis, į ką atkreipti dėmesį.

Musėkaute, jei pastebėjote yra kelių tipų straipsniai: skelbimai ir renginių aprašymai, apžvalginiai straipsniai (pasakojantys apie sistematines, ekologines grupes, bendruosius kultivavimo ypatumus ir pan.), konkrečių rūšių aprašymai, augintojų ar organizacijų reklama. Visais atvejais straipsnio apimtis nėra ribojama, bet geriausia, kai jis sudaro ne mažiau 2000 spaudos ženklų.

Dabar panagrinėkime kiekvieną tipą atskirai.

Skelbimai, informacija apie renginius

Jeigu planuojama paroda, susitikimas, kurio vienas iš objektų yra vabzdžiaėdžiai augalai, svetainėje visada su džiaugsmu apie tai paskelbsime.

Renginio skelbime turėtų būti nurodyta: renginio pavadinimas, vieta (įskaitant ir informaciją, kaip ją rasti), laikas, organizatoriai ir rėmėjai, trumpas renginio aprašymas. Skelbimas visada atrodys patraukliau, jei bus pridėtas plakatas ar su renginiu susijęs paveikslėlis, arba organizatorių bei rėmėjų logotipai, kontaktinė informacija.

Tačiau vien tik skelbimas apie renginį be jokios sangrąžinės informacijos atrodo liūdnai. Todėl kviečiame visus organizatorius ne tik pasiskelbti, bet ir pateikti informaciją apie renginį, įspūdžius, nuotraukas.

Kažkokių konkrečių rekomendacijų renginių aprašymams turbūt nebūtina pateikti. Viskas gana paprasta – kas vyko, kokie įspūdžiai. Ir žinoma – vaizdinė medžiaga, nuotraukos.

Apžvalginiai straipsniai

Juos turbūt imtųsi rašyti pažengę augintojai, turintys pakankamai patirties. O ir tokių straipsnių struktūra gali labai skirtis. Svarbu išlaikyti „įvado – dėstymo – išvadų“ proporcijas bei pateikti tekstą iliustruojančią papildomą medžiagą – nuotraukas, grafikus, lenteles, piešinius.

Visi tokie straipsniai nebūtinai turi būti paties autoriaus patirties aprašymas. Tai gali būti ir literatūros analizė. Tada labai svarbus yra informacijos šaltinių sąrašas. Jeigu informacijos šaltinis yra interneto svetainėje, būtina pateikti tikslų jos adresą. Jeigu tai spausdintas leidinys, tada nurodomas jo autorius, pavadinimas, leidimo metai, leidėjas, ISBN kodas (jei yra).

Rūšių aprašymai

Ateityje tokie straipsniai turbūt sudarys didžiausią svetainės straipsnių dalį. Ir parašyti juos gana paprasta: šiek tiek literatūros analizės, sava patirtis, vaizdinė medžiaga.

Jau turbūt ne vienas pastebėjote apie pamažu nusistovinčias tokių straipsnių dalis:

Įvadas;
Pavadinimas, jo reikšmė;
Sistematinė padėtis;
Atradimas;
Paplitimas;
Morfologija ir augimo ypatumai;
Auginimas dirbtinėmis sąlygomis;
Informacijos šaltiniai.
Įvade reiktų pasistengti atskleisti nagrinėjamos rūšies išskirtinumą. Po to turi būti pateikiamas augalo mokslinis pavadinimas, lietuviškas atitikmuo. Galima skaitytojus supažindinti su mokslinio pavadinimo reikšme, pateikti pavadinimus kitomis kalbomis (angliškai, vokiškai, prancūziškai ir pan.).

Sistematinė padėtis pateikiama pagal ben kurią iš didesnių duomenų bazių ar enciklopedijų – Wikipedijos, USDA duomenų bazės ir t.t. Šios duomenų bazės dažnai pateikia informaciją ir apie rūšies paplitimą.

Atradimo istorijos jau žinoma reikia paieškoti, bet dabar tikrai yra nemažai užsieninių specializuotų vabzdžiaėdžių svetainių, kuriose esančia informacija galima pasinaudoti (nepamirštant „Informacijos šaltiniuose“ nurodyti jų adreso). Taip pat tokiose svetainėse pateikiami ir morfologijos, natūralių augimo sąlygų, vystymosi ciklo aprašymai.

Ar tai ne plagiatas? Ne, jeigu nurodote, kurio šaltinio informacija pasinaudojote.

O štai apie auginimą dirbtinėse sąlygose jau galite parašyti ir iš savo patirties. Nereikia bijoti pateikti ir prieštaringų kitoms rekomendacijoms pastebėjimų. Juk tą patį vabzdžiaėdį augalą kartais galima auginti tiek gyvuose kiminuose, tiek durpiniame substrate, tiek mineraliniame, ramybės periodą galima sudaryti sausą ir karštą arba sausą ir vėsų – svarbu, kad augalas pailsėtų, o jam sudarytos sąlygos sustabdytų augimą.

Informacijos šaltinių sąraše gali būti tikslios nuorodos į interneto svetainę arba spausdintą informacijos šaltinį (žurnalą, knygą, duomenų lapą). Pastaruoju atveju nurodomas spaudinio pavadinimas, autorius, leidimo metai, leidėjas, ISBN kodas.

Gražu, kai toks straipsnis yra iliustruojamas viena nedidele nuotrauka prie įvado ir 2-3 didesnėmis nuotraukomis.

Augintojų ir organizacijų reklama

Musėkauto svetainėje ji gal kiek savotiška. Augintojų ir organizacijų svetainėms skirta nuorodų kategorija dešiniojoje puslapio kolonėlėje. Bet jie ten įrašomi tik tada, kai pateikia du straipsnius. Pirmąjį – apie save, nurodant istoriją, veiklos sritį, kontaktus. Antrasis – laisvai pasirenkamos rūšies aprašymas (reikalavimus žr. aukščiau). Kokios rūšies – nesvarbu, svarbu, kad tai būtų vabzdžiaėdis augalas ir jo aprašymo dar nebūtų svetainėje.

Šie straipsniai turi būti iliustruoti nuotraukomis, įmonės ar organizacijos logotipais, ir gali būti pateikiami lietuvių arba anglų kalbomis. Gautas anglų kalba straipsnis iškart publikuojamas originalo kalba, bet netruks būti išverstas į lietuvių kalbą.

Tokia „reklamos“ sistema iškart nušaunam tris zuikius – svetainės skaitytojai iškart gauna informacijos ir apie vieną vabzdžiaėdžių rūšį, ir apie jų augintoją ar organizaciją, o besireklamuojančiajam tas nieko nekainuoja.

Nuotraukos

Kiekvienam puslapio (1500 spaudos ženklų) apimties straipsniui iliustruoti reiktų pateikti bent tris nuotraukas. Viena jų sumažinto formato bus pateikiama prie įvado ir santraukoje. Ši nuotrauka iškart matysis pagrindiniame straipsnių sraute. Kitos bus didesnės, išdėstytos straipsnyje, atsižvelgiant į jo logiką.

Galima nuotraukų pateikti ir daugiau. Tada jos bus patalpintos į atskirą galeriją, straipsnio gale pateikiant į ją nuorodą.

Nuotraukų failų formatas nėra svarbus. Geriausia jei jos bus atsiunčiamos JPG formato failais, bet galimi ir kitokie formatai. Būtų gerai, kad originali nuotraukų raiška būtų ne mažesnė nei 300 px, jos turėtų būti pakankamai aiškios, o norimi parodyti objektai neišplaukę.

Ir pabaigai…

Norėčiau padrąsinti visus vabzdžiaėdžių augintojus ir paraginti aktyviau dalintis savo patirtimi. Tai tikrai įdomi augalų grupė, kurios dauguma atstovų nelengvai auginami mūsų klimato sąlygomis. Ir jei kas jau prisijaukino vieną ar kitą augalą, galėtų nesunkiai padėti kitiems neišradinėti dviračio…


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 06, 15:19 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
AUTORINĖS TEISĖS

Svetainėje Musekautas.lt esančią informaciją galima kopijuoti ir platinti tik tuo atveju, jei nekeičiama jos esmė ir kontekstas, ir nurodžius informacijos šaltinį – http://www.musekautas.lt

Nebegalioja :!:
Naujausias nuostatas galite rasti


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 03 06, 16:43 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Tensija rašė:
O kur rasti puslapio galeriją?


https://picasaweb.google.com/musekautas.vabzdziaedis


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 04 04, 22:29 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Jau nuo kitos savaitės Musėkautas.lt svetainėje pradedama publikuoti vieno žymiausių rašančių apie vabzdžiaėdžius augalus rašytojų Stewart McPherson ir kitų autorių straipsnių ir knygų aprašymų serija. Kadangi tai yra trečiųjų šalių informacija, autorinėms svetainėje talpinamos informacijos teisėms atsiranda kiek griežtesni apribojimai: "Svetainėje esančią informaciją galima platinti tik administracijai leidus"

Paveikslėlis
Nuotrauka iš Stewart McPherson knygos "Carnivorous Plants and their Habitats"


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 08 27, 14:24 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Į pabaigą artėja Stewart McPherson straipsnių publikavimas Musėkautas.lt svetainėje. Beliko jų keletas. Kol kas straipsniai skelbiami anglų kalba. Manau, suprantama - vasara, ir pilna visokiausių darbų, reikalų... Bet vos tik šalnos ims migdyt gamtą žiemos miegui, vakarai tamsės ir ilgės, netruks šie straipsniai pasirodyti ir lietuviškai.

Tačiau ne vien užsienio autorių straipsniais gyvas Musėkautas.lt ;) Šiame forume jau galima rasti labai nemažai informacijos ir nuotraukų. Ir visa tai, kaip sakoma "užauginta Lieuvoje". Taigi ir jau esamų straipsnių papildymas (ar naujų pristatymas), manau, būtų visai neblogas užsiėmimas žiemai ;) Ne viską iškart galiu pastebėti bei aprėpti. Todėl, prašau, siūlykit drąsiai. Jei kokiam straipsniui turite jūsų manymų įdomių nuotraukų ar pastebėjimų. Straipsnio autorystę nesunku pataisyti ir papildyti. O gal tokios rūšies aprašymo išvis nėra svetainėje? Parašyti kaip įvadą literatūros apžvalgą tikrai nėra sunku. O pačių surinkta praktinė informacija, manau, tikrai vertingesnė už bent kokias literatūros apžvalgas.

Visus pasiūlymus prašyčiau siųst elektroniniu paštu - administratorius@musekautas.lt.
Dėkui!


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 09 17, 12:04 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Nuo 2012 m. spalio 31 dienos nustos veikti senasis svetainės adresas http://musekautas.puslapiai.lt.
Prikabintas failas:
MUSEKAUTAS-PUSLAPIAI_senas.JPG
MUSEKAUTAS-PUSLAPIAI_senas.JPG [ 54.34 KiB | Peržiūrėta 22314 kartus(ų) ]

Naujųjų svetainės ir forumo adresų (http://musekautas.lt ir http://akivaras.musekautas.lt) tai niekaip neįtakos.


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 11 03, 22:40 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Šiandien (turbūt šiandien, nes tik dabar pastebėjau) kažkas labai nevykusiai pajuokavo.
Atsidarau Musėkautas.lt svetainę - ten viskas parašyta iš dešinės į kairę. Atsidarau valdymo pultą - viskas arabiškai. Vaizdelis toks:
Prikabintas failas:
koks vaizdelis.JPG
koks vaizdelis.JPG [ 103.66 KiB | Peržiūrėta 22295 kartus(ų) ]

Teks užsiimt vėl skundų rašymais interneto paslaugų tiekėjams, o jiems - aiškintis, iš kur tie išdykavimai pareina. Ir visi gaišim laiką bandydami nustatyti, iš kur gi prie instaliuotų anglų ir lietuvių kalbų staiga netikėtai atsirado arabų, kuri savarankiškai tapo pagrindine. Bet manau Serveriai.lt komandai tai nesunku bus nustatyti.

Beje, jau kelias dienas Akivaro forumą tyrinėja robotukai iš Ahrefs. Todėl ir didelis "prisijungusių" vartotojų skaičius. Susiindeksuos, kas jiems čia bus įdomu, ir išsinešdins kuriam laikui :)

<META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOFOLLOW">


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 12 03, 20:01 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Einu į pabaigą su straipsniu apie moktezumos tuklę. Gal bus norinčių įsiamžinti jį iliustruojant? Jei taip, originalaus dydžio nuotraukų (ne sumažintų, maksimalios rezoliucijos) laukčiau elektroniniu paštu administratorius@musekautas.lt iki trečiadienio ryto. Dėkui :)


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 12 23, 18:20 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Dar kartą ačiū sutikusiems pasidalinti Drosera aliciae nuotraukomis straipsniui svetainėje. Bet, deja, naujų įrašų svetainėje kurį laiką teks palaukti. Po gruodžio 14-ą atlikto svetainės turinio valdymo sistemos atnaujinimo musėkautas.lt - kaip šiemet kažkodėl tampa tradicija - techniniai nesklandumai. Veikia ne visos atnaujintos sistemos funkcijos. Kodėl taip yra, neaišku, nes kitos svetainės atsinaujino be problemų. Kiek šie nesklandumai tęsis taip pat negaliu pasakyti. Bet juk viskas kažkada baigiasi...


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 02 15, 21:14 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Gal turit pasiūlymų Musėkautas.lt puslapiui apie ? Kur dar ieškot atsakymų, kai čia jų nerandat? Gal ką papildyti/išbraukti/pakeisti?


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 02 19, 22:32 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
O vat imsiu ir pasidžiaugsiu :lol: Kai kuriems jau guodžiausi (o ir čia rašiau) apie "amžinas" technines Musėkautas.lt problemas. Kaip nebedraugauja senoji svetainės tema (dizainas) su vis atnaujinama turinio valdymo sistema. Šiandien, matyt, gera diena. Taip pragooglinau ir atradau sprendimą. Nors ir nesimato, bet Musėkautas.lt atjaunėjo minimum dešimčia metų :lol:

Ta proga - kita naujiena. Kaip Lietuvoje (o ir pasaulyje) tampa tradicija, dauguma interneto svetainių turi tris banginius: pačią svetainę, diskusijų kampelį (forumą, elektroninio pašto konferenciją) ir kampelį socialiniam tinkle. Aš asmeniškai, tais socialiniais tinklais nesu sužavėtas. Kartais jie tikrai daugiau laiko gaišina, nei informacijos juose gali rasti. Ir visais atvejais, jei internete randu mano manymu įdomią ir dėmesio vertą svetainę, o joje būna naujienų prenumerata, jas užsiprenumeruoju elektroniniu paštu. Jei tokios prenumeratos nėra, pabandau prisijungt prie RSS (naujienų srauto). Na, jei nepavyksta, tada tiesiog įsitraukiu į naršyklės mėgstamiausių sąrašą arba pasidalinu nuoroda forume. Socialinių tinklų nuorodos kažkaip nelabai man prie širdies. Bet nieko nepadarysi, tradicijos lieka tradicijomis :) Jei pirmais metais atsirado Musėkautas.lt, antraisiais išsiveržė Akivaras, tai trečiųjų metų proga, tebūnie, puslapis socialiniam tinkle - (tik prisijungus prie savo Facebook paskyros)


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 02 21, 22:55 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Kadangi Musėkautas.lt "kiek išsiplėtė", jame atsirado kitų šalių straipsniai ir informacija, tai pasikeitė ir autorinių teisių nuostatos. Dabar jos atrodo taip:

Cituoti:
Svetainėje yra pateikiama trečiųjų šalių informacija, kurią autoriai leido skelbti tik Musėkautas.lt be teisės platinti kituose informacijos šaltiniuose.

Todėl svetainėje esančią informaciją galima kopijuoti ir platinti tik administracijai leidus. Šiuo klausimu prašome kreiptis elektroniniu paštu administratorius@musekautas.lt nurodant, kokio straipsnio (pateikiant nuorodą) informaciją pageidaujate skelbti savo svetainėje, žurnale (nurodant informaciją apie leidinį - pavadinimą, internetinį adresą ir pan). Visais atvejais, net ir gavus sutikimą, būtina pateikti nuorodą – http://www.musekautas.lt

Administracijos leidimas nėra būtinas, jei Musėkautas.lt esanti informacija pateikiama apibendrintai, tiesiogiai nekopijuojant teksto ar jo dalių bei paveikslėlių, jei nekeičiama jos esmė ir kontekstas. Tada tereikia nurodyti informacijos šaltinį - http://www.musekautas.lt


  Visa tai - dėl teisinio tvarkingumo, ir tikrai ne dėl to, kad pradėt gaudyt, kur kas ką iš Musėkauto "nušvilpė". Visi mėgėjai "nušvilpt" anksčiau ar vėliau "prisišvilpauja" :lol:  


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 03 16, 20:09 
Atsijungęs
Dalyvis

Užsiregistravo: 2011 08 24, 21:17
Pranešimai: 4202
Miestas: Vilnius
Artimiausias Musėkautas.lt straipsnis - apie kapo saulašarę. Taigi, visus norinčius (ir galinčius) prisidėti prie jo iliustravimo, kviečiu atsiųsti nuotraukas elektroniniu paštu (administratorius@musekautas.lt).

Taip pat, pavasario proga, pradėjau sistemint straipsnius (jei juos taip galima pavadinti) apie atskirų rūšių žydėjimą. Jau paskelbtus galite pasižiūrėti . Gal norite panašiai pristatyti kitiems ir savo augintinių žydėjimą? Jei taip, nuotraukų laukčiau tuo pačiu elektroninio pašto adresu.

Dėkui :)


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2015 01 04, 09:00 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 08 17, 20:57
Pranešimai: 891
Miestas: Vilnius
Vardas: Jogaila
Jau šiais metais pastebėjau, kad Musekautas.lt yra šiokių tokių problemų su paveikslėliais. Senieji straipsniai buvo iliustruojami paveikslėliais juos ne įkeliant į svetainę, o naudojantis išorinėm google picasa galerijom. Kažkaip šios galerijos, kiek mane patikino tai išmanantys žmonės, turėtų būti "amžinos". Tačiau dėl kažkokių neaiškių priežasčių (nė vienos jų netryniau) kai kurie svetainės paveikslėliai su visa galerija ėmė ir pradingo. Straipsniuose vaizdelis matomas toks.

Prikabintas failas:
problemos.jpg
problemos.jpg [ 315.75 KiB | Peržiūrėta 18337 kartus(ų) ]

Tokių pradingimų neįmanoma rasti su paieška. O straipsnių ir įrašų svetainėje tikrai daug. Tad būčiau dėkingas, jei naršydami ir aptikę tokius "nesklandumus" atsiųstumėt elektroniniu paštu "nesveikuojančio" įrašo nuorodą.

_________________
Musėkautas.lt


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2016 02 29, 18:47 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 08 17, 20:57
Pranešimai: 891
Miestas: Vilnius
Vardas: Jogaila
Naujienų elektroniniu paštu siuntimo sistemos atnaujinimas

Šiandien svetainėje pakeista naujienų siuntimo programa. Iki šiol naujienos buvo siunčiamos naudojant Google produktą Feedburner, dabar tai padarys pati svetainės turinio valdymo sistema. Esamiems prenumeratoriams nieko daryti nereikia – jūsų elektroninio pašto adresai automatiškai perkelti į naują duomenų bazę. Nauji prenumeratoriai gali naudoti šią paprastą ir greitai užpildomą .

_________________
Musėkautas.lt


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2016 03 04, 11:51 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 08 17, 20:57
Pranešimai: 891
Miestas: Vilnius
Vardas: Jogaila


Shrnz rašė:
Šiek tiek pataisymų:
Tiek čia, tiek rimčiausioje literatūroje vadina "Dionaea", straipsnyje "Dionea".
...jam tereikia pajudinti bent vieną jautrųjį plaukelį kad gaudyklė suveiktų... Ne, reikia pajudinti bent du plaukelius, kad gaudyklė užsivertų. Tai galima nesunkiai pamatyti praktikoje plaukelius liečiant pvz. dantų krapštuku.
...Geresniems rezultatams užtikrinti, po vazonais, kuriuose auginami šie augalai, turėtų būti bent 1 cm vandens... Nesutinku. Taip pat ir rimčiausi musėkautų augintojai bei fermos, žinoma, augina drėgname substrate, bet ne nuolat juos laiko vandenyje.
...kladangi...
...Todėl musėkautus geriausia laistyti lietaus vandeniu, kuriame nėra chemikalų... Chemikalų (cheminių medžiagų) lietaus vandenyje tikrai yra. O ypač jis gali užsiteršti surinkimo (pvz. nuo stogo) metu. Taip pat egzistuoja toks dalykas kaip rūgštiniai lietūs. Todėl mano, ir ne tik mano, nuomone musėkautus geriausiai laistyti RO vandeniu, alternatyva distiliuotas. Žinoma, tiek RO, o ypač lietaus vandenį privaloma ištirti TDS matuokliu.
...Kitos išvestos linijos neturi rausvos spalvos gaudyklių vidinėje pusėje... Nemaža dalis iš 114 oficialių veislių turi rausvas vidines gaudykles.
Visumoje viskas gerai, tik panašu, kad šaltiniai senoki, tai pvz nepaminėti veisliniai musėkautai kurių gaudyklės neužsiveria. Paminėti du veisliniai, kurie nepasakyčiau, kad kažkuo labai ypatingi.

Epic'as rašė:
Straipsnis tikrai įdomus. Net nepasijautė kaip viskas greit persiskaitė :)
Tik šiokios tokios menkos klaidos:
mintis apie gyvūnuais
pagaunami lipniaisi
Viena gražiausių veislių yra ‘Claytons Red’ - berods jeigu neklystu tikslus pavadinimas 'Clayton's Red Sunset' :roll:
Viena atieties veislė
Urze rašė:
Skaitau apie vaivorykštenius - labai smagu, kad dar vienu straipsniu daugiau. Radau kelis netikslumus, tai galima būtų patobulinti tekstą.
"Xanthorrhoea sp. (grass trees) yra simpatrinės (sutinkamos kartu) vaivorykštenio rūšys vakarinėje Australijoje," - jos juk nėra vaivorykštenių rūšys.
"Skirtumas tarp lietingų laikotarpiu skatina" - nesuderinti linksniai ir kažkokio žodžio trūksta?
"Vaivorykšteniai yra tarp įspūdingiausių vabzdžiaėdžių augalų, kartu būdami ir tarp mažiausiai žinomų." - vartotina frazė yra ne "tarp", o "vieni iš".

_________________
Musėkautas.lt


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2016 03 06, 23:17 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011 08 17, 20:57
Pranešimai: 891
Miestas: Vilnius
Vardas: Jogaila
Ačiū visiems už pastebėjimus ir pasiūlymus. Dar pasiėmiau vertimui ir tikiuosi spėti iki pavasario šurmulio pradžios šiuos du: bei , ir manau tam kartui planų užteks :)

_________________
Musėkautas.lt


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

cron
Vabzdžaėdžių augalų augintojų svetainės
Ankstesnis puslapis
Sekantis puslapis
Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija

Problemos? Negalite prisijungti? Kreipkitės elektroniniu paštu administratorius@akivaras.lt

Sukurta phpBB © 2000-2015
Vertė Vilius Šumskas © 2003-2015