Akivaras

Vabzdžiaėdžiai augalai - Carnivorous plants
Dabar yra 2019 08 25, 14:14

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 458 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Metų laikai'2013
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2012 12 31, 18:26 
Atsijungęs
Dalyvis

Senųjų metų tema keliauja į archyvą, naujieji pradeda naują... ;)

Senus palydint - smagiai visiems naujus sutikt :!:

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: Re: Metų laikai
Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 01, 15:02 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Vardas: Lina
Su Naujaisiais metais visus ;)

Kaži man čia vienai šiandien lauke pavasariu kvepia... 8-)

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 01, 16:42 
Atsijungęs
Dalyvis

Jau ne tai, kad kvepia, jau net ... :lol: Ir negaliu pasakyt, kad man tai patiktų. Juk vis tiek atšals. Dabar visas sniegas į ledą sukris, po to vėl užsnigs. Žinoma, palangėms jokios įtakos, bet tiems, kas lauke po sniegu geriau būtų buvę miegot ramiai ir stabiliai iki tikro pavasario. Bet nieko gi nepadarysi, dar debesų vaikyt neišmokom :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 02, 14:44 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Su Naujais ir aš sveikinu Akivaro gyventojus ir lankytojus. :D
O pavasariu tikrai dar galėtų nekvepėti.

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 03, 23:29 
Atsijungęs
Dalyvis

Pro Juodšilius prasinešė sniegas - pavasario kvapas sumažėjo akivaizdžiai, gražiai viską nubalino. Bet tirpsta :evil:

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 04, 10:41 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Aš tai noriu priminti, kad kolekcijų tema yra sukurta ir laukia pildymo. ;) Čia šiaip, gal kas susigriebs, kad pasauliui dar savo lobių sąrašo nepaskelbė. :D

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 04, 17:35 
Atsijungęs
Dalyvis

Jo, ten tik trijų kolekcijų pristatymas, o kur daugiau? Aš pats prižadu greitu laiku pasitaisyti. Dabar galva skaudėjo dėl nulūžusios Musėkautas.lt turinio valdymo sistemos (ir labai skaudėjo). Tai čia geros naujienos: dėkui FB draugams WordPress Lietuva, konkrečiai Evaldui - šiek tiek sprigtų per nustatymus, ir svetainė vėl kontroliuojama 8-) Tai nusirito visas kalnas akmenų nuo širdies :lol: Nors taip apsidžiaugiau, kaip puoliau bandyt nuotraukų kelt, kad nutryniau parašyto seniau straipsnio apie Alisos saulašarę tekstą - bet bus tų tekstų, dar parašysim :lol: Svarbu - sistema veikia... Čia pirmasis po atstatymo.

Beje, paraginsiu ir aš, tik iš kitos pusės ;) Tarpušventyje, tradiciškai išjungdamas visus neaktyvius vartotojus, kurie neparašė nė vienos žinutės per metus, pažiūrėjau ir svetainės statistiką. Čia "miestų TOP20" lankomumas
Prikabintas failas:
statistika_miestai.JPG
statistika_miestai.JPG [ 116.14 KiB | Peržiūrėta 8853 kartus(ų) ]

Statistikos lentelių ir grafikų analizės nesu mėgėjas, man tai atrodo kaip "gražus melas", kuris realiai nieko nepasako, o tik pripučia miglos į akis :lol: Bet užmetęs tas pačias miglos pripūstas akis į miestų lankomumo per metus ataskaitą, tikrai nustebau. Į Akivarą 2012 metais užsuko lankytojai iš 229 miestų (žinoma, kas ketvirtas apsilankymas forume netrunka ilgiau nei sekundė - matyt suvokiama, kad "ne ten pataikė", bet vis tiek...). Tai kodėl man atrodo, kad kalbasi beveik vien tik Vilnius ir Kaunas :?: :?

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 04, 20:31 
Atsijungęs
Dalyvis

Rūta, kuriai kompiuterinės "ne ryšio zonos" problemos tęsiasi, perduoda šventinius sveikinimus ir linki kuo geriausios kloties ateinančiais metais :)

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 04, 22:31 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Vardas: Sigita
Sveikinu Akivaro bendruomenę su Naujais metais! Lai gyvates šeimininkauja pelkėse ir miškuose, bet ne jūsų namuose ir užantyje.

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 05, 01:16 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Meida ir Tau sveikinimai bei smagios patirties su pelkiniais augalais. Jie pavojingi iš prigimties: sugeba ne vien vabzdžius privilioti, bet ir mus įtraukia į savo liūną :twisted: .

Laukiam Rūtos sugrįžtant ir tikiuosi sausį su ja susimatyti 8-) .
Jogaila rašė:
Tai kodėl man atrodo, kad kalbasi beveik vien tik Vilnius ir Kaunas :?: :?

Jogaila, nėr ko čia stebėtis. Juk šie augalai ne kokie fikusai ar sanpaulijos, kurios nuolat džiugina žiedai, o nuo fikuso tik reik dulkes nupūsti ir vėl gražu. Tokių entuziastų mažai dėl to, kad tik didžiųjų miestų prekybcentrei kažką įdomesnio pateikia ir informacijos sklaida rajonuose visai kita. Jau pagal savo darbą aš matau. Puse metu pasakojau kas tai per augalai, o po kiek laiko manęs klausia, kaip gyvena mano gyvūnai, kurie valgo vabalus. O vabzdžiaėdžių grožis...jau net niekam nerodau :lol:. Na ir t. t.

Ne į temą, bet aš gyvenu vis dėl to Suvalkijoje. Nuo Kauno mane skiria Nemunas ir tiltas, t. y. maždaug 3 km. :D

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 05, 13:57 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Mozaika rašė:
Meida ir Tau sveikinimai bei smagios patirties su pelkiniais augalais. Jie pavojingi iš prigimties: sugeba ne vien vabzdžius privilioti, bet ir mus įtraukia į savo liūną :twisted: .

Dėkoju! Ką jau sugeba, tai sugeba. Įtraukti ir apsukti galvas.
Mozaika rašė:

Laukiam Rūtos sugrįžtant ir tikiuosi sausį su ja susimatyti 8-) .
Jogaila
, nėr ko čia stebėtis. Juk šie augalai ne kokie fikusai ar sanpaulijos, kurios nuolat džiugina žiedai, o nuo fikuso tik reik dulkes nupūsti ir vėl gražu. Tokių entuziastų mažai dėl to, kad tik didžiųjų miestų prekybcentrei kažką įdomesnio pateikia ir informacijos sklaida rajonuose visai kita. Jau pagal savo darbą aš matau. Puse metu pasakojau kas tai per augalai, o po kiek laiko manęs klausia, kaip gyvena mano gyvūnai, kurie valgo vabalus. O vabzdžiaėdžių grožis...jau net niekam nerodau :lol:. Na ir t. t.

Pritariu Mozaika.
Šiauliai priskiriamas prie didmiesčio, tačiau kai ko nors ieškai tai pasidaro dideliu kaimu. Pas mus tik į Ermitaža kada ne kada atveža keleta augaliuku, ir tai tai buna arba jautrusis musekautas, arba saulašarė alicia. Tiesa viena kart pasitaikė rasti Ąsotenį. Tai ir viskas. Nenuostabu, kad mažai žmonių jais domisi.
Aš taip pat daug kam apie juos pasakojau. Tik pas mane kiek kitaip gavosi. Draugė po kurio laiko užsimanė ir musgaudžių, aš jai pilnai priežiūros ypatumus nupasakojau, o ji man po viso sako tai čia jie kaip kaktusai. Taip ir rankos gali nusvirti o liežuvis nutirpti :D

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 08, 10:59 
Atsijungęs
Dalyvis

Meida rašė:
...
Aš taip pat daug kam apie juos pasakojau. Tik pas mane kiek kitaip gavosi. Draugė po kurio laiko užsimanė ir musgaudžių, aš jai pilnai priežiūros ypatumus nupasakojau, o ji man po viso sako: "tai čia jie kaip kaktusai". Taip ir rankos gali nusvirti, o liežuvis nutirpti :D

O... kokia pažįstama situacija :lol:

Bet taip yra visur ir su visais. Manau, kiekvienam specializuotam forume galima tą rasti. Dar visai nesenai bonsuose buvo "TOP tema" apie gelstančius fikusų lapus, vabzdžiaėdžiuose kol nebuvo Akivaro atsakinėjau elektroniniu paštu masiškai apie galimą perlaistymą (ar jų šaknys nenupus?). Manau, ir su kitomis augalų grupėmis galima rasti savų "perliukų".

Paaiškinimas labai paprastas: vieniems augalų auginimas yra hobis. Tada ieškoma informacijos lieteratūroje, internete, gilinamasi į priežiūros detales, kolekcionuojama. Kitiems augalai - interneto puošybos detalė. Todėl viskas susiveda į paprastą klausimą "kaip man jį prižiūrėti", ir tikimasi, kad atsakymas sutilps į vieno-trijų sakinių atsakymą :)

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 12, 23:24 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Tik reik viduje švieselės ir bus kinietiškas žibintas :roll:

Prikabinti failai:
Sv.JPG
Sv.JPG [ 139.14 KiB | Peržiūrėta 8767 kartus(ų) ]

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 12, 23:31 
Atsijungęs
Dalyvis

O čia kas? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 12, 23:35 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Apynys ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 13, 14:42 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Ne apinys, o dygiavaisis virkštenis. :) Viduj tinkliukas jam būdingas matosi. Auga dažniausiai paupiuose, nes plinta vandeniu, žydi labai kvapniais (medumi) smulkiais žiedais. Lietuvoje jis - ne vietinė, o svetimžemė rūšis ir grasina tapt invazine, nes bais greitai ir agresyviai plinta, užgoždama vietines rūšis. Panaši istorija kaip su lubinu daugelyje šalių, kai net iš lėktuvo matosi ištisi plotai jų užimti.

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 13, 15:48 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Dėkui Gustina, kad pataisei. Kažkaip įsivaizdavau, kad nors kur pataikiau :lol: . Susimaišiau, nes vasarą netoli tos vietos buvau mačius ir apynius besikarstančius, o pro langą pažiūrėjus, ant tvoros pamačiau, kad apynių spurgai daug mažesni ir šiek tiek kitokie 8-).
Radau šitą grožį vakar prie Nemuno, reiks atsiminti vietą ir vasarą susiradus pakvėpinti ;) .

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 13, 16:32 
Atsijungęs
Dalyvis

Šitas dygliavaisis pas mane kažkodėl dygsta prie aktinidijų. Nesuprantu, kaip jis ten atsiranda, nes upės jokios arti nėra. Kūdra (bet ji šiuo atveju vargu ar sėklas paplatintų) už kokių 15 metrų. Prisirinkau ir sėklų, tik nepamenu, kur nukišau. Šiaip kai užsilipa ant tvoros, visai gražiai atrodo. O ir užsilipa labai greitai. Kadangi kabinėjasi prie mano mylimų augalų, tai nuo moteriškų aktinidijų aš jį nulupu ir išraunu (kad netrukdytų uogų rinkt), palieku tik prie vyriškio.

Bet ir sniego vėl, kad jį kur - "šiupelingas" dabar populiariausia nac. sporto šaka. Jau nuo to "šiupeliavimo" tuo atrodo ir rankos iki alkūnių atkris.

Šiaip tai tas atšilimas ir atšalimas po jo nelabai - sprendžiu pagal tai kaip pasikeitė į nesmagiąją pusę rododendrų, gebenių lapų spalva. O ir saulės nebuvimas palangių nepraskaidrina. Dar praeitą savaitę prognozėse buvo keletas saulėtų dienų, dabar jau ir tų nebėra.

Į viršų
 Aprašymas  

Neperskaitytas pranešimasParašytas: 2013 01 14, 20:27 
Atsijungęs
Dalyvis
Vartotojo avataras

Na jo, mes ir šiuo sportu sėkmingai užsiiminėjam. :twisted: Mano ir rododendrai, nors ir apdengti, bet po apdangalais vaizdelis ne koks.
Bet vis dar turiu vilties kad viskas bus gerai. Šiais metais planuoju įsigyti šalčiui atsparias jų veisles išvestas Latvių selekcininkų.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 458 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Vabzdžaėdžių augalų augintojų svetainės
Ankstesnis puslapis
Sekantis puslapis
Tarptautinė vabzdžiaėdžių augalų augintojų draugija

Problemos? Negalite prisijungti? Kreipkitės elektroniniu paštu administratorius@akivaras.lt

Sukurta phpBB © 2000-2015
Vertė Vilius Šumskas © 2003-2015